Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30
Erken Kayıtta %50 İndirim

Türkiyenin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Yemek Fotoğrafçılığı Kursu

İştah Kabartan Fotoğraflar Çekiyoruz!

Fotoğraflarınızın tadına doyulmayacak! Lezzeti hissettiren, iştah kabartan yemek fotoğraflarını kendinize has bir üslupla çekmek ister misiniz?

Dergilerden restoranlara, kafelerden otellere kadar farklı sektörlerin ihtiyacı olan yemek fotoğraflarının nasıl çekildiğini öğrenmek, profesyonel yemek ve menü fotoğrafçısı olmak isteyenler ile sosyal medya hesaplarında etkileyici fotoğraflar paylaşma amacı olan restoranlar ve cafeler bu özel atölyeyi kaçırmayın! Yemek Fotoğrafçılığı için Yemek ve Pro-Yemek Fotoğrafçılığı olmak üzere 2 ayrı eğitim programımız var. Yemek Fotoğrafçılığı Kursumuzun Süresi 2 gün / 8 saattir. 2 günlük uygulamalı yemek çekimi eğitimi; sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir atölyedir. Uygulamalı yemek fotoğrafçılığı atölyesi sektörde iş yapan ve kendini geliştirmek isteyenler için idealdir.

Pro Yemek Fotoğrafçılığı Eğitiminin süresi 6 Hafta 20 saattir. Pro-Yemek atölyesi sektöre yeni giren ve yemek fotoğrafçılığı yapmak isteyen her seviyeden fotoğrafçının katılabileceği yemek çekimlerinden Photoshop kullanmaya, müşteri bulmadan teklif vermeye, markalaşmadan bilinirlilik artırmaya kadar A’dan Z’ye tüm detayları öğrenebilecekleri özel bir atölyedir.

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Pro-Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 1.Hafta 1.Bölüm

Hedefimiz, dünyanın en lezzetli karelerini çekmek… Yemek fotoğrafçısı olmak için ilk adımı atıyoruz, bilmediklerimizi öğreniyor, yeteneklerimizi geliştiriyoruz!

Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 1.haftasında; Yemek fotoğrafçılığının önemi nedir? Restoran ve kafeler neden yemek fotoğrafları çektirir? Yemek fotoğrafçılığının en önemli kuralları nelerdir? Yemek fotoğrafçılığının yanıltıcıları nelerdir? Reklamdaki hali – gerçek hali arasındaki fark neden var? İyi bir yemek fotoğrafında olması gerekenler nelerdir? Menü, katalog, e-ticaret ve dergi fotoğraflarının farkı nedir? Kaç megapiksel olmalıdır? Yemek fotoğrafçılığı için hangi marka ve model fotoğraf makinesini tercih etmelisiniz? En çok tercih edilen fotoğraf makinesi markaları hangileri? Yemek fotoğrafçılığında kullanılan objektif çeşitleri neler? Marka ve modele göre en çok kullanılan lens çeşitleri ne? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod ve monopod hangi çekimlerde nasıl kullanılır? Yemek çekimleri hangi modda yapılır? Sahneye göre çekim modlarından manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır ve nasıl olmalı? Netlik ayarı nasıl yapılır? Beyaz ayarı nasıl yapılmalı? İnce beyaz ayarı hangi çekimlerde kullanılır? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Doğru pozlama nedir ve + ve - pozlamanın fotoğrafa olan etkisi nasıldır? Görünüm oranları 16:9, 3:2, 4:3 ve 1:1 nedir ve yemek fotoğrafı çekimlerinde hangisi kullanılmalı? Konularını işleyerek yemek fotoğrafçılığı için ihtiyacımız olan temel makine ve ekipman bilgisini ediniyoruz.

Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 1.haftasında; tadı fotoğraflardan taşan yemek fotoğrafları çekebilmek için gerekli makine ve ekipman bilgisi edinecek, yemek fotoğrafçılığına özgü teknikleri öğreneceksiniz.

Uygulamalı Yemek Çekimi

Pro-Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 1.Hafta 2.Bölüm

Yemeğin tadını arttıran ışıktır! Işığı ve gölgeyi doğru kullanmayı öğrenerek lezzeti fotoğrafından anlaşılacak yemekleri kadrajımıza sığdırıyoruz…

Yemek fotoğrafçılığı kursu 1.haftamızın devamında; Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Yiyecek aydınlatma teknikleri nelerdir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Gün ışığı, ampul ışığı, halojen lamba, floresan lamba ne şekilde kullanılır? Gün ışığında yemek fotoğrafı çekimi nasıl yapılır? Kontrast nasıl oluşturulur? Koyu gölgeler nasıl engellenir? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Yumuşak ve göze hoş gelen gölge oluşturma teknikleri nelerdir? Detayların rahatça seçilmesini nasıl sağlarsınız? Stüdyo ışık tipleri nelerdir? Sürekli ışık kaynaklarının şiddeti nasıldır? Avantajları ve flaşlara göre kullanım kolaylığı fotoğrafçıya ne katar? Ampuller, LED ışıklar, Halojen lambalar, LED paneller nasıl kullanılır, hangi renk ve şiddette ışık üretirler, yemek fotoğrafçılığında en işe yarar olanı hangisidir? Flaşların yemek fotoğrafçılığındaki gücü ve etkisi nasıldır? Flaşın tutarlılığı ve kullanıldığı malzeme neden önemlidir? Işık şekillendiriciler nelerdir, ne işe yararlar? Softbox, şemsiyeler, reflektörler, difüzörler, gobolar nasıl kullanılır ve nasıl bir etki yaparlar? konularını işliyoruz.

1.haftayla birlikte stüdyoda ışık kaynaklarını verimli kullanarak etkileyici yemek fotoğrafları çekmeyi öğrenecek, ihtiyacınız olan ekipmanlar hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Uluslararası Eğitim Standardı

Pro-Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 1.Hafta 3.Bölüm

Sadece yemek fotoğrafı çekmeyi değil styling yapmayı, fotoğraflarınıza sanatsal üslup ve hikaye katmayı da öğreneceksiniz!

Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 1.haftasının son bölümünde; Yemek çekime nasıl hazırlanır? Yemeklerin tazeliğini korumak için çekim hızınızı arttıracak öneriler neler? Yemek çekimlerinde kompozisyon unsurları nelerdir? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Fotografik anlatım nedir ve nasıl yapılır? Kurgu ve kompozisyonun birlikteliği nasıl olmalıdır? Sade ancak etkili fotoğraf mesajı nasıl yaratılır? Styling nasıl oluşturulur? Restoranda, cafede, otelde ve açık alanlarda yaratıcı yemek fotoğrafları nasıl çekilir? İştahı tetikleyen renkler nelerdir ve kompozisyona nasıl yerleştirilir? Yemek fotoğrafı hangi açılardan çekilir? Arka plana ihtiyaç var mıdır? Tepeden çekim açılarında gölge ve ışık parlamaları nasıl önlenir? Çekim öncesinde firmanın, restoran ya da kafenin istekleri doğrultusunda çekim planı nasıl belirlenir? Çekim için en uygun zaman nasıl belirlenir? Çekilecek stüdyo/mekan daha önceden nasıl kontrol edilir? Açık ve kapalı mekanlarda karşılaşılacak zorluklar nelerdir? gibi konuları işleyerek hatasız bir çekim için son hazırlıklarımızı yapıyoruz!

1.haftanın sonunda yiyeceklerinizi çekime hazırlamayı, ışık kaynaklarınızı doğru kullanmayı, makine ayarlarınızı yapmayı öğrenecek ve çekim açılarınızı belirleyerek uygulama yapmaya hazır hale geleceksiniz!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Yemek Fotoğrafçılığı Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Pro-Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 2.Hafta 1.Bölüm

Stüdyoya giriyoruz! Taptaze görünen, dumanı üzerinde yemeklerin fotoğraf sırlarını öğrenecek, uygulamalı çekimle öğrendiklerinizi pratiğe aktaracaksınız!

Yemek fotoğrafçılığı kursu 2.haftasında; Çekim öncesi hazırlıklar nasıl yapılır? Yiyecekleri Softbox içerisine nasıl konumlandıracağız? Karışık tabakları ve büyük ebatlı sunumları nasıl konumlandırırız? Stüdyoda ekipmanlar nereye, nasıl konumlandırılmalıdır? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Yatay ya da dikey kadraj kararı nasıl verilir? Bakış noktası ve yüksekliği nasıl seçilir? Işık düzeneği kamera-yemek eksenine kaç derece açıyla bakmalıdır? Fotoğraf makinesiyle ışık nasıl ölçülür? Histogram nasıl kullanılır? Fotoğraf makinesi ışık ayarları nelerdir? Işığa göre ISO ve enstantane ayarı nasıl yapılır? Difuze (dağıtık) ve direkt yansıtmayı engellemek için fotoğrafçı ne yapmalıdır? Yansıma açıları nelerdir? Dikkat çekici styling çalışmaları nasıl yapılır? konularını uygulamalı olarak işleyerek yemek fotoğrafları çekmeye başlıyoruz.

Ağız sulandıran yemek fotoğrafları çekeceğimiz bu haftanın sonunda ister hobi ister mesleki amaçlı olsun profesyonel düzeyde yemek çekimi yapabilecek bilgi ve deneyime ulaşacaksınız.

Öğrenme Garantisi

Pro-Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 2.Hafta 2.Bölüm

Fotoğraf çekmeye devam ediyoruz! Stüdyomuz, ekipmanlarımız ve yemeklerimiz hazır! Restoran ve kafe ortamında fotoğraf çekimi canlandırıyoruz!

Pro-Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 2.Hafta 2.Bölümünde; Restoran ve kafede yemek fotoğrafı nasıl çekilir? Menü fotoğrafları nasıl çekilir? Yiyecekler nasıl aydınlatılır? Masa nasıl hazırlanır? Arka plan ve çekim açıları nasıl olmalı? İlgi noktası yaratacak fon çalışmaları nasıl yapılır? Perspektif bozulma nedir, fotoğrafçı yemeğe ne kadar uzak olmalıdır? Karşıdan, geriden, yanal ve yukarıdan ışıklar fotoğrafa nasıl anlamlar katar, yarattıkları algı ve gerçeklik hissi nasıldır? Gölge ve aydınlık karışımı derinlik hissi nasıl verilir? Koyu gölgeleri ve parlamaları önleyerek yemek çekimleri nasıl yapılır? Yiyecek çekiminde direkt yansıtıcı ve difüze yansıtıcı reflektörler ne kadar ışık yansıtır? Çekim ne kadar sürmelidir? konularını işleyerek yemeklerimize gerçeklik hissi katıyor, çekim öncesi hazırlık aşamalarından çekim planının uygulanmasına kadar tüm aşamaları deneyimliyoruz.

Eğlenceli bir uygulama çekimini tamamladık! Artık yemek fotoğrafçılığında makine, ışık, kompozisyon bilgisi kazanmış, lezzetli ve yaratıcı çekimler yapan bir yemek fotoğrafçısı olarak sektöre ilk adımlarınızı atmaya başlayabilirsiniz!

Makine ve Ekipman Danışmanlığı

Pro-Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 3.Hafta

Yemeklerin lezzetine lezzet katacak Photoshop tekniklerini öğrenmeye başlıyoruz! Fotoğraflarımızı boyutlandırmayı, tonlamayı ve doygunluk yaratmayı öğreniyoruz.

3. hafta yemek fotoğrafçılığı kursu programı; Adobe Photoshop nasıl bir programdır? Yemek fotoğrafçısı için Photoshop’un önemi nedir? Photoshop klavye kısayolları neler? Photoshop programının renk ve arayüz ayarlarını nasıl yaparız? Çalışma alanını nasıl düzenleriz? Döndürme/kesme nasıl yapılır? Crop tool nasıl kullanılır? Yemek fotoğraflarını nasıl boyutlandırmalıyız? Objelerin seçilmesi için Pen tool nasıl kullanılır? Arka fon nasıl düzenlenir? Aydınlık ayarının yapılması için Adjustments nasıl kullanılır? Ton düzenleme işlemi nasıl yapılır? Levels, Curves, Brightness nasıl kullanılır? Fotoğrafın renkleriyle nasıl oynanır? Etkileyici renk doygunlukları ve filtreler nasıl yaratılır? HDR tonlamalar fotoğrafımıza ne katar? Adjustments - Vibrance, Hue, Color Balance, Black&White, Photo Filter komutları nasıl uygulanır? Neden ham (RAW) fotoğraf çekmemiz gerekiyor? RAW fotoğraflarımızda sıcaklık, pozlama ve doygunluk ayarları ile başarılı renk tonlamaları nasıl yaparız? konularını işliyoruz.

3.haftanın sonunda fotoğraflarınızı istediğiniz gibi boyutlandırmayı ve tonlamayı öğreneceksiniz. İştahı tetikleyen renkleri başarılı bir şekilde kullanabileceksiniz.

Photoshop Kursu

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğraf ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar, kaçırdığınız derslerin telafisi, günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile her zaman yanınızdayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz! Her yıl mezun verdiğimiz hobi kursu öğrencilerimizin %65’i mesleki eğitim alarak hem mevcut işlerinin yanında ek iş yapıp kazanç sağlıyor hem de yeni bir kariyere sahip olup sevdikleri işi yapmanın hazzını yaşıyorlar.

Uluslararası Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan eğitim sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı sunuyoruz.

%100 Öğrenme Garantisi

Yemek fotoğrafçılığı kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Makine Ekipman Danışmanlığı

Fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Kariyer Fırsatları

Mesleki atölyemizi ve görüntü işleme kurslarımızı bitiren kursiyerlerimize Foto Life bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliğiyle iş imkanı, kendi işini yapması konusunda destek sağlıyoruz.

Online Destek

Telefon ve whatsapp aracılığıyla eğitim koordinatörlerimiz ve eğitmenlerimiz ile öğrencilerimizin sorularını 7/24 cevaplıyor, eğitim sonrası destek sunuyoruz.

Pro-Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 4.Hafta

Yemek fotoğraflarına ufak dokunuşlarla bambaşka tatlar kattığımız, çekim hatalarımızı gidermeyi öğreneceğimiz 4.hafta eğitimimiz başlıyor!

Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 4.haftasında; Beyaz ayarını en kolay nasıl yaparız? Levels ile otomatik beyaz ayarı nasıl yapılır? Fotoğrafın bir parçasına işlem yapmak için neler kullanılır? Spotlar nasıl temizlenir? Fotoğrafın bir bölümünün aydınlatılması ya da karartılması işlemi nasıl yapılır? Burn Tool ve Dodge Tool ile istenen bölümler nasıl boyanır? Arka plan nasıl temizlenir? Yaratıcı arka planlar nasıl olur? Yeşil perde kullanarak yiyeceği istediğimiz kompozisyona nasıl ekleriz? Unsharp Mask komutu ile keskinleştirme nasıl yapılır? Layer kullanarak nasıl yaratıcı olunur? Hatasız fotoğraflar için maskeleme nasıl kullanılır? Objenin rengini nasıl değiştiririz? Seçili bölgelerin renkleriyle nasıl oynarız? Maskeleme ile alan derinliği nasıl yaratılır? Action nedir, nereden bulunur, nasıl yüklenir? Action kaydetme ve plugin nedir? Nik color ve silver efektleri kullanırken fotoğrafımız nasıl olmalı? konularını işleyerek Photoshop bilgi ve becerilerimizi geliştiriyoruz.

4.haftanın sonunda fotoğraflarınızdaki kusurları yok edecek püf noktaları öğrenecek, fotoğraflarınıza imzanızı ekleyerek portföyünüze kaliteli fotoğraflar eklemenin avantajını yaşayacaksınız.

Lighroom Kursu

Pro-Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 5.Hafta

Çektiğimiz fotoğrafları değerlendiriyor, en iyilerini seçerek Retouch teknikleriyle beraber menü ve katalog hazırlıyoruz!

5. hafta yemek fotoğrafçılığı kursu programında; teorik olarak öğrendiğiniz Photoshop tekniklerini uygulama imkanı bulacaksınız. Retouch uygulama haftamızda çektiğimiz fotoğraflar arasından en iyilerini seçiyor, Photoshop renk ayarlarını kullanarak renk tonlarının fotoğrafta doygunluk ve keskinlik yaratmadaki etkisini gözlemliyor, fotoğraflarımızdaki hataları silmeyi öğreniyoruz. Temel Retouch teknikleri nelerdir? Yemek fotoğraflarında hangi Retouch teknikleri kullanılmalı? Fotoğraf nasıl okunur? Yemek ve menü fotoğrafları arasından seçim nasıl yapılır? Yüzlerce fotoğraf arasından en iyi olan nasıl bulunur? Yemek dergilerinde hangi fotoğraflar kullanılır? Kitap, dergi, menü ve albüm tasarımları nasıl yapılır? İstenmeyen öğeler nasıl silinir? Fotoğraf nasıl keskinleştirilir? Fotoğrafa imza nasıl atılır ve paylaşılır? konularını işleyerek çektiğiniz yemek fotoğraflarınızı kusursuz hale getireceksiniz.

5.haftanın sonunda fotoğraf düzenlemek için gerekli olan tüm teknik ve pratik bilgiyi edinmiş olacak, kendi tarzınızı yaratacaksınız! Fotoğraflarının dergi ve kitap kapaklarını süslediği, ünlü restoranların menü çekimlerini yapan bir yemek fotoğrafçısı olmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın!

Workshoplar

Eğitimden Önce, Eğitimden Sonra!

Yemek fotoğrafçılığı eğitimi alarak hayallerindeki mesleğe adım atan öğrencilerimizin fotoğraflarına bir bakın, tutkunuzu hayata geçirmek için aradığınız motivasyonu bulacaksınız! Kendime özgü bir tarz yaratmalıyım, başarılı yemek fotoğrafçısı olmak istiyorum ya da amacım sosyal medyada binlerce beğeni alacak fotoğraflar çekmek diyorsanız doğru adrestesiniz! Foto Life Akademi ile değişmeye ve gelişmeye hazır olun!

Pro-Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 6.Hafta 1.Bölüm

Türkiye’nin ünlü yemek fotoğrafçılarından biri olmak ya da sosyal medyada dikkat çeken fotoğraflar paylaşmak isteyenlere özel dijital pazarlama sırlarını paylaşıyoruz!

Yemek fotoğrafçılığı 6.haftada; Yemek fotoğrafçılığı nasıl bir meslek? Yemek fotoğrafçılığından para kazanılır mı? Markamızı nasıl oluşturacağız? Başarılı girişimlerin ortak özelliği ne? Dijital dünyanın farkında mıyız? Online olmak pazarlama stratejimize ne katar? Neden web sitesi yaptırmalıyız? Yemek fotoğrafçısı olarak sosyal medya kanallarını nasıl kullanmalıyız? Sosyal medya hesaplarınızda fark yaratacak profili nasıl oluşturmalıyız? Instagram ve Facebook algoritması nedir ve nasıl çalışır? Sosyal medya hesaplarınızın istatistiğini nasıl korursunuz? Kendi altın gün ve saatlerinizi nasıl keşfedersiniz? Reklam, tanıtım ve sponsorlu yayın çalışmalarınızı kimlerle, nasıl yapmalısınız? Post ve story için sponsorlu yayın oluşturmanın sırları neler? En fazla ve en doğru kitleye ulaştıracak reklam modelleri neler? Paylaşımlarda dikkat çekecek fotoğraf ve metin nasıl seçilir? Hedef kitlemizin etkin olduğu sosyal mecraları nasıl bulacağız? Hedef kitlenin ilgisini çekmek ve etkileşimi arttırmak için Instagram, Facebook, Linkedin, Youtube sayfalarının profil ve paylaşım görsellerini nasıl tasarlamalıyız? konularına eğiliyoruz.

6.haftayla birlikte çektiğiniz fotoğrafları sosyal medyada nasıl paylaşmanız gerektiğini öğrenecek, en kısa sürede potansiyel kitlenize ulaştıracak pazarlama stratejileri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Mesleki Gelişim Kursları

Pro-Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 6.Hafta 2.Bölüm

Fotoğraflarınız Instagram’da beğeni rekorları kırsın, telefonlarınız hiç susmasın istiyorsanız rakiplerinizden bir adım öne geçeceğiniz bu eğitimi kaçırmayın!

Yemek fotoğrafçılığı 6.hafta son bölümünde; Sosyal medyada nasıl hitap edilir? Yaratıcı reklam spotları oluşturmak için güçlü bir beyin ekibi nasıl kurulur? Kendini okutan ve paylaştıran içerik nasıl yazılır? Yemek fotoğrafçısı olarak kişisel ve kurumsal markamıza nasıl güven kazandırırız? Sosyal medya sayfalarımızın takipçi sayısını arttırmak için gizli yollar neler? Daha çok beğeni ve etkileşim almak için pazarlama ve paylaşım dilimiz ne olmalı? Rakiplerimizi nasıl analiz ederiz ve onlara karşı hangi tanıtım silahlarımızı kullanırız? Kısa ve uzun vadede sosyal medya hedefleri nasıl belirlenmeli? Dolaylı yoldan müşteri kazanmak için hangi psikolojik yöntemleri kullanmalıyız? Gelen müşterileri kaçırmamanın yolları ve etkin ikna teknikleri neler? En iyi yemek fotoğraflarımızla portföyümüzü nasıl oluşturacağız? Etkili sunumların sırları ne? Etkileyici sunumların püf noktaları neler? sorularımızla birlikte markası konuşulan bir yemek fotoğrafçısı olmayı öğreniyoruz.

6.haftanın sonunda yemek fotoğrafı çekmeyi, çektiğiniz fotoğrafları pazarlamayı ya da sosyal medya hesaplarınızda etkileyici şekilde paylaşmayı öğrenmiş, kariyerine emin adımlarla başlayan bir yemek fotoğrafçısı olarak eğitinizi tamamlayacaksınız.

Kişisel Gelişim Eğitimleri

Yemek Fotoğrafçılığı Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Yemek fotoğrafçılığı eğitimini tamamlayan, tekniğini ve bakış açısını geliştirmek isteyen öğrencilerimiz Stüdyo Fotoğrafçılığı, Still Life Yemek Fotoğrafçılığı, Photoshop, Lightroom eğitimlerimiz ile Girişimcilik, Marka Yaratma ve Yönetimi, Dijital Pazarlama kurslarımızı da alarak mesleki bilgi ve becerilerini arttırmaya, başarılı işlere imza atmaya devam ediyorlar! Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu hemen bırakmayın, işinizi başarıyla yapın!

Alanında Uzman Eğitmenlerimiz

Yemek fotoğrafçılığı eğitimlerinde uzman, fotoğrafçılık ve eğitim alanındaki güncel yöntem ve teknikleri takip eden ve uygulayan, Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık eğitmenleri tek çatı altında!

Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı yemek fotoğrafçılığı kurs programına vakıf, pedagojik eğitim ilkelerini bilen, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçıları ile temelden profesyonele en iyi fotoğrafçılık eğitimlerini sizlerle buluşturuyoruz.

Fotoğrafınıza anlam kazandırmak için doğru eğitmenlerle doğru adımları atın. Başarılı bir yemek fotoğrafçısı olarak adınızdan söz ettirin!

Eğitmenler

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Yemek fotoğrafçılığı eğitimimizi alan 500’den fazla öğrencimiz kendi stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Pro-yemek fotoğrafçılığı eğitimlerimizden mezun olan öğrencilerimiz, edindikleri bilgi ve deneyimle fotoğraf tutkularını hayata geçirerek Foto Life Akademi partnerlerimizin işbirliğinde, sektörün ünlü markalarıyla çalışmaya başladılar ve kendi stüdyolarını açarak başarılı girişimlere imza attılar. Kendini geliştiren ve fotoğrafçılığa gönül veren öğrencilerimizin her zaman yanında olmaya devam ediyoruz!

Foto Life Akademi ailesine girdiniz mi bir daha çıkamazsınız! Her zaman ve her koşulda sizleyiz! Başarılı bir fotoğrafçı olmanız için tüm imkanları sağlıyoruz!

Başarı Hikayeleri

Eğitim Sonrası Destek

Gelişmeye, değişmeye, öğrenmeye devam et! Fotoğrafçılıkta uzmanlaş, kendi işini kur, daha çok para kazan, işini aşkla yap!

Mesleki branş eğitimlerimizden sonra fotoğrafçılara özel girişimcilik, dijital pazarlama, sosyal medya eğitimlerimize katılarak iş yeri açma süreçlerinden teklif verme stratejilerine, müşteri bulma çalışmalarından marka imajı ve bilinirlilik artırmaya kadar profesyonel hayatta karşınıza çıkacak tüm sorunların çözümünü öğrenebilir, rakiplerinizin 1 adım önünde olabilirsiniz.

Foto Life Akademi olarak sizlere mesleğinizi yaparken destek olmaya devam ediyor, istediğiniz zaman çekim stüdyomuzu ve ekipmanlarımızı uygun fiyatlarla kiralamalarına olanak tanıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Öğrenci Yorumları

15+

Yıllık Deneyim

Fotoğrafçılık eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

Taksim, Bakırköy, Beylikdüzü, Kadıköy, Maslak ve Beşiktaş eğitim merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

12.800+

Mezun Öğrenci

Profesyonel fotoğrafçılığa adım atmış binlerce mezun öğrenci.

İlham Al, Harekete Geç!

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Kariyerinizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik fotoğrafçılık eğitimini belirleyelim, kariyer planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Başarılı İşlere İmza Atın!

Kendi fotoğraf stüdyonuzu açarak ya da başarılı firmalarda çalışarak deneyim kazanın, adından söz ettiren bir fotoğraf sanatçısı olun.

Uzman Eğitmenler
Her biri alanında uzmanlaşmış, deneyimli fotoğraf eğitmenleri.
Merkezi Lokasyon
Şehrin merkezinde, kolay ulaşım çözümlerinin kesiştiği fotoğraf kursları.
Kredi Kartıyla Ödeme
Kurs ücretlerinde kredi kartı ile ödeme ve taksit avantajları.
Ders Telafi
Herhangi bir sebep aranmaksızın kaçırılan dersin telafisi.
Online Danışmanlık
Eğitim öncesi ve sonrası danışmanlık, kariyer koçluğu.

Yemek Fotoğrafçılığı Kursu Fiyatları

Fotoğrafçılık Eğitimi Ücretleri

Yemek Fotoğrafçılığı Eğitim fiyatları; yapmak istediğiniz fotoğrafçılık alanına, beklentileriniz doğrultusunda ne kadar süreyle hangi eğitimleri almanız gerektiğine göre değişir.

Her yıl yemek fotoğrafçılığı eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

Buyrun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı görün, fotoğraf çekim stüdyolarını inceleyin, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyıp, beklentilerinizi doğru analiz ederek, temel fotoğraf bilginize, seviyenize ve yapmak istediğiniz fotoğrafçılık alanına göre size en uygun kurs programını belirleyip fiyatlandıralım.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın

Sıkça Sorulan Sorular

Yemek fotoğrafçılığı kursuna katılmak için temel fotoğrafçılık çekim, teknik ve makine bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Temel fotoğrafçılık eğitimi almamış öğrenciler yemek fotoğrafçılığı eğitimine katılamaz.

6 Haftalık Yemek Fotoğrafçılığı kursumuza katılarak yemek fotoğrafçılığında kullanılan makineleri, ekipmanları, ışık ve kompozisyon tekniklerini öğrenebilir, yemek fotoğrafı çekiminde deneyim kazanarak stüdyoda, restoran ve kafelerde rahatlıkla çekim yapabilecek bilgi ve beceriye ulaşırsınız. Ancak fotoğrafçılık, birden fazla uzmanlık gerektiren alanların ve teknolojinin içinde bulunduğu bir sanat dalıdır ve herhangi bir sonu olmadığı için sürekli güncel fotoğrafçılık tekniklerini takip ederek ve yeni şeyler öğrenip kendinizi geliştirmenizi gerektiren bir alandır. Başarılı bir yemek fotoğrafçısı olmak istiyorsanız diğer branşlarda da bilgi ve deneyim sahibi olmalı, tekniğinizi geliştirmelisiniz.

6 haftalık Yemek Fotoğrafçılığı Kursu sonunda her öğrencimize kurum onaylı katılım sertifikası veriyoruz. Yemek Fotoğrafçılığı Kursu için hiçbir kurumda MEB onaylı sertifika verilmemektedir. İsteyen öğrencilerimiz 15 haftalık fotoğrafçılık eğitimimizi tamamlayarak MEB onaylı sertifika alabilirler.

Yemek fotoğrafçılığı eğitimlerimiz hem teorik hem de uygulamalı olmak üzere 2 aşamalıdır. Yemek fotoğrafçılığı kursumuz son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar olmak üzere yemek çekiminde bilgi ve deneyiminizi arttıracak şekilde Avrupa standartlarında, öğrenme hızınıza ve grubun dinamiğine göre işlenmektedir. Ayrıca kaçırdığınız derslerin telafisini alabilir, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile profesyonel yemek fotoğrafçılığı mesleğinize sağlam adımlarla başlayabilirsiniz.

Temel Fotoğrafçılık Kursu sonrasında Mesleki Kursları ve Görüntü İşleme (Video Kurgu, Photoshop, Lightroom) kurslarımızı alan yetenekli ve başarılı kursiyerlerimize Foto Life Akademi bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliği ile iş imkanı sağlamakta veya fotoğraf çekim projeleri yönlendirilerek sektörde iş bulmaları ve kendi işlerini yapmaları konusunda destek olmaktayız. Stüdyosunu açmak isteyen öğrencilerimize marka koçluğu yapıyor, stüdyo açmak için gerekli olan makine ve ekipman temininden dekorasyona, iş planı hazırlamaktan durum analizine, finansal yönetimden işe alma süreçlerine, ekip koordinasyonundan pazarlamaya kadar A’dan Z’ye eğitim ve danışmanlık sunuyoruz. Ayrıca kendi web sitesini yaptırmak isteyen fotoğrafçılar için; Web Home İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri markamızla web sitesi tasarımında 2000 TL’ye kadar destek vermekteyiz.

Yemek Fotoğrafçılığı Kursu sertifikalarımız, fotoğrafçılık mesleğine dair eğitim aldığınızı kanıtlayan bir belgedir ve sertifikalarla iş yeri açılmaz. Hobi Fotoğrafçılık Kursu, Mesleki Kurslar, Fotoğraf ve Video İşleme Kursları, Workshop Atölyeler sonunda aldığınız sertifikalar; işinizi yaparken müşterilerinize işin uzmanı olduğunuzu anlatmanız ve rakiplerinizden ayrılmanız açısından avantaj sağlamaktadır. İş yeri açmak isteğiniz alanda ustalık belgesi almanız gerekmektedir. Fotoğraf stüdyosu açabilmeniz için gerekli evraklar ve izlemeniz gereken adımlar için bize ulaşabilirsiniz.

Foto Life Akademi olarak en büyük hassasiyetimiz; kurumumuzdan eğitim alan öğrencilerimizin ailemizin bir parçası olmaları ve eğitimden sonra sormak istedikleri her soruda veya içinden çıkamadıkları her işte yanlarında olmaktır. Türkiye’nin en büyük fotoğraf ailesi olarak eğitim sonrasında da öğrencilerimizin her zaman yanında oluyor, kariyerlerine katkı sağlayacak her türlü desteği sunuyoruz. Stüdyo ve ekipman kiralama, kariyer danışmanlığı hizmetleri veriyor, kişisel ve mesleki gelişim eğitimleriyle sektörde fark edilen ve tercih edilen bir fotoğrafçı olmalarını sağlıyoruz.

Foto Life Akademi olarak kurumumuzdan eğitim alan tüm öğrencilerimiz, istedikleri zaman stüdyo ve ekipmanlarımızı çok uygun fiyatlara kiralayabilir ve belgesel fotoğrafçılığı yaparken ihtiyaç duydukları her zaman eğitmenlerimizin ve kurucumuzun bilgi ve deneyiminden yararlanabilirler.

Testi Çöz, Seviyeni Öğren!