Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Dental Fotoğrafçılık Kursu

Diş Hekimlerine Özel Fotoğrafçılık Eğitimi

Daha çok hastaya ulaşmak, hizmetlerinizi ve kendinizi doğru bir şekilde anlatmak istiyorsanız profesyoneller gibi fotoğraf çekmeye hazır olun!

Web sitelerinizde, Facebook ve Instagram hesaplarınızda paylaşabileceğiniz kalitede, potansiyel hastalarınızda güven oluşturacak, kliniğinizi geniş kitlelere duyurmanızı ve kazancınızı arttırmanızı sağlayacak fotoğraflar çekmek istiyorsanız Diş Hekimlerine Özel Fotoğrafçılık Kursu programımıza yakından bakın… Avrupa standartlarında ve uygulama ağırlıklı 1 gün temel fotoğrafçılık, 1 gün dental medikal fotoğraf çekimi, 1 gün klinik-muayene veya laboratuvar fotoğrafçılığı, 2 gün fotoğraf işleme dersleriyle birlikte toplamda 5 hafta 20 saatlik bir program hazırladık.

Diş Hekimlerine Özel Fotoğrafçılık Kursu programımızla hastalarınızın tedavi ve öncesi-sonrası fotoğraflarını profesyonel kalitede çekebilecek, online platformlarda kliniğinizi ve hizmetlerinizi etkileyici bir şekilde anlatacak, fenomen bir doktor olacaksınız!

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Hem İyi Bir Hekim Hem İyi Bir Fotoğrafçı Olacaksınız!

Dental Fotoğrafçılık Kursu 1.Hafta 1.Bölüm

Rakiplerinizden sıyrılmak için önce temel fotoğrafçılık tekniklerine hakim olmalı, iyi bir makine ve ekipman almalısınız. Haydi başlayalım!

Dental Fotoğrafçılık Kursu 1.hafta 1.bölüm programında; Diş hekimliğinde fotoğraf çekmenin önemi nedir? Diş hekimleri neden hasta ve tedavi fotoğrafları çekmelidir? Diş hekimliğinde fotoğraf etiği ve ahlakı nedir? Hangi fotoğraflar çekilmeli hangileri çekilmemeli? Uluslararası dental fotoğraf standartları nelerdir? Diş hekimlerinin fotoğraf yayımlama ve paylaşım kriterleri nedir? Dental fotoğrafçılıkta yanıltıcılar neler? Hastayı ve rakipleri yanılmanın hukuksal sorumluluğu nedir? İlgi çeken ve hasta kazandıran fotoğrafların sırrı ne? Sitedeki hali – gerçek hali arasındaki fark neden var? İyi bir dental fotoğrafta olması gerekenler ne? Dental fotoğraflar hangi platformlarda kullanılır? sorularına yanıt verdikten sonra fotoğraf nedir, fotoğraf sanatı ve kültürü ile ilk çekilen fotoğraftan günümüze uzanan fotoğraf yolculuğu, fotoğraf makinelerinin çalışma prensibi, çeşitleri ve özellikleri neler? Dental fotoğrafçılık için hangi marka ve model fotoğraf makinesi tercih etmelisiniz? Satın alırken nelere dikkat edilmesi gerekir? En çok tercih edilen fotoğraf makinesi markaları hangileri? Full frame ve croplu fotoğraf makinesi arasındaki farklar neler? DSLR mi aynasız mı almalısınız? Keskin ve net fotoğraflarda objektifin etkisi nedir? Dental fotoğrafçılıkta kullanılan objektif çeşitleri neler? Sabit odaklı objektifler fotoğrafa nasıl bir etki yapar? Değişken odak uzaklıklı objektifler hangi açılar için kullanılır? Marka ve modele göre en çok kullanılan lens çeşitleri ne? Hafıza kartı alırken nelere dikkat edilir? Kaç GB hafıza kartı almalısınız? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod ve monopod hangi çekimlerde nasıl kullanılır? Reflektör ve difüzör nedir, nasıl kullanılır? gibi temel fotoğraf çekim bilgisi edinmenizi sağlıyoruz.

1.haftanın ilk bölümüyle birlikte diş hekimi olarak neden fotoğraf çekmeniz gerektiğinin farkındalığına ulaşacak, tarzınıza uygun ve en doğru fotoğraf makinesi ve ekipmanlarını seçebilecek bilgi ve birikime ulaşacaksınız.

Uygulamalı Dental Fotoğrafçılık Eğitimi

Dental Fotoğrafçılık Kursu 1.Hafta 2.Bölüm

Fotoğraf makinesi ayarları ve çekim teknikleriyle devam ediyoruz… Fotoğrafın temel öğelerini öğrenerek aynı gün dental fotoğraflar çekmeye başlıyoruz!

Diş Hekimlerine Özel Fotoğrafçılık Kursu 1.hafta 2.bölümünde; Çekim modlarından manuel, diyafram, enstantane öncelikli mod nedir? Ne işe yarar? Çekilecek tedavi yöntemi ve hastaya göre hangi modlar kullanılır? Dental ve medikal fotoğraf çekimi için diyafram, enstantane, ISO ne işe yarar, fotoğrafa olan etkisi nedir? Hastanın tedavi şekline, dental ekipmanların malzeme özelliğine, çekim konusuna göre diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır ve nasıl olmalı? Dental çekimlerde ölçüm modları nasıl kullanılır ve fotoğrafa olan etkisi nedir? Histogram kullanılarak ölçüm nasıl yapılır? Diş ve hasta fotoğrafları için beyaz ayarı nasıl yapılmalı? İnce beyaz ayarı hangi çekimlerde kullanılır? RGB - sRGB renk uzaylarından hangisi kullanılmalı ve neden? Fotoğraf stilleri nelerdir, daha keskin ve doygun fotoğraflar için sahneye göre hangisi tercih edilmeli? Dental fotoğrafçılıkta görüntü kalitesi RAW mı Jpeg mi olmalı? Dual Pixel Raw nedir? Doğru pozlama nedir, + ve - pozlamanın fotoğrafa olan etkisi nasıldır? Görünüm oranları 16:9, 3:2, 4:3 ve 1:1 nedir ve fotoğraf çekiminde hangisi kullanılmalı? AF işletimi AF-S, AF-C, AF-A, One Shot - Al Servo ve Al Focus nedir? Çekilecek sahnenin türüne göre hangisi kullanılır? AF yönetimi nedir? Hangi AF yönetimi kullanılır, sahneye göre nasıl belirlenir? konularını işliyoruz.

1.haftanın sonunda etkileyici hasta ve klinik fotoğrafları için fotoğraf makinenizin teorik ve pratik özelliklerine hakim olacaksınız!

Makine Ekipman Danışmanlığı

Dental Fotoğrafçılık Kursu 2.hafta 1.bölüm

2.haftamızda dental ve medikal fotoğrafçılıkta ışık ve kompozisyonun önemini ve nasıl kullanılacağını öğreniyoruz!

Dental Fotoğrafçılık Kursu 2.hafta 1.bölümde; Dental fotoğrafçılıkta ışığın önemi nedir? Işığın dental fotoğraflara olan etkisi nedir ve foto sanatsal kullanımı nasıl olur? Model (hasta) çekiminde ışığın parlaklığı, kontrastı, renk ısısı, süresi ve açısı bize ne ifade eder? Yüksek (High Key) ve Düşük (Low Key) ışık nedir? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Doğal ışığın döngüsü ve temel özellikleri nelerdir? Dental çekimlerde doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Doğru bir pozlama için fotoğrafçı ışığı nasıl kontrol eder? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Model (hasta) fotoğrafları için ışığın rengi nasıl ayarlanır? Işık ölçümü için pozometre nasıl kullanılır? Klinik ortamında dental modeller, aparey ve protezler için aydınlatma teknikleri nelerdir? Gün ışığı, ampul ışığı, halojen lamba, floresan lamba ne şekilde kullanılır? Modelli çekimlerde stüdyo ışık tipleri nelerdir? Stüdyo ışık kaynaklarının şiddeti nasıldır? Avantajları ve flaşlara göre kullanım kolaylığı fotoğrafçıya ne katar? Ampuller, LED ışıklar, Halojen lambalar, LED paneller nasıl kullanılır? Hangi renk ve şiddette ışık üretirler, dental çekimlerde en işe yarar olanı hangisidir? Dental fotoğrafçılıkta flaş ne zaman ve nasıl kullanılır? Flaşların dental çekimlerde gücü ve etkisi nasıldır? Flaşın tutarlılığı ve kullanıldığı malzeme neden önemlidir? Işık şekillendiriciler nelerdir, ne işe yararlar? Softbox, şemsiyeler, reflektörler, difüzörler, gobolar dental fotoğrafçılıkta nasıl kullanılır ve nasıl bir etki yaparlar?

2.haftamızın ilk bölümünde hangi ekipman nerede ve nasıl kullanılır, doğru ışık seçimi nasıl yapılır ve iyi bir fotoğrafta ışığın etkisi nasıldır öğreneceksiniz.

Uluslararası Eğitim Standardı

Dental Fotoğrafçılık Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Dental Fotoğrafçılık Kursu 2.hafta 2.bölüm

Uluslararası dental standartlara uygun, hatasız ve kaliteli fotoğraflar çekeceksiniz. Diş hekimi ekipmanlarının çekimlerde nasıl kullanılacağını öğreniyoruz.

Dental Fotoğrafçılık Kursu 2.hafta 2.bölüm programında; Şeffaf dental ekipmanlar, plaklar, ortodonti malzemeleri vb. için geçirgenlik fotoğrafa nasıl etki eder? Işık cisim tarafından nasıl absorbe edilir? Difüze ve direkt yansıtma dental ekipman çekiminde nasıl kullanılır? Braket, dolgu, hekim malzemeleri, implant, patalojik materyal ve protez gibi dental malzemeler ışığı nasıl yansıtır? Yansıma nasıl ortadan kaldırılır? Parlak, cam, metal ve ayna fotoğraflarında yansıma nasıl kontrol edilir? Işığı direkt yansıtan yüzeyler için çekim teknikleri neler? Model (hasta) çekiminde koyu gölgeler nasıl engellenir? Yumuşak ve göze hoş gelen gölge oluşturma teknikleri nelerdir? Kontrast nasıl oluşturulur? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Dental fotoğraflarda detayların rahatça seçilmesini nasıl sağlarsınız? Fotoğrafta üç boyutluluk etkisi nasıl yaratılır? Rembrant aydınlatması nasıl yapılır? Model (hasta) çekiminde silüet aydınlatması nasıl yapılır? Çekilecek dental objenin üzerine düşen ışık nasıl ölçülür? Obje ışığa göre nasıl konumlandırılır? Işığa göre hastanın bedeni nasıl konumlandırılır? Daha iyi hasta fotoğrafları elde etmek için ışık hangi açılardan gelmelidir? konularını işleyeceğiz.

Potansiyel hastalarınıza ulaşmak, kliniğinizi daha iyi tanıtmak istiyorsanız profesyoneller gibi fotoğraf çekmeyi öğrenmelisiniz…

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Dental Fotoğrafçılık Kursu 2.hafta 3.bölüm

Hastalarınızın daha iyi fotoğraflarını nasıl çekeceğinizi biliyor musunuz? Başarılı bir kompozisyonla elbette…

Diş Hekimlerine Özel Fotoğrafçılık Kursu 2.hafta 3.bölümünde; Dental fotoğraflarda kompozisyon unsurları nelerdir? Teknik, biçim, içerik ve anlatım nasıl olmalıdır? Daha etkili dental fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? 1/3 kuralı ve bu kuralın dental çekimlerde uygulanışı nasıldır? Fotoğrafta denge nasıl sağlanır? Yatay ve dikey kadraj nasıl kullanılır? Fotoğrafta simetri nasıl oluşturulur, çizgiler nasıl kullanılır? Doku, ritim, dinamizm ve uyum gibi fotoğraf öğeleri görüntüye ne katar? Fotoğrafta çerçeve nasıl oluşturulur? Dental ve modelli çekimlerde sembol kullanımı nasıl olmalıdır? Görsel öğelerin fotoğrafa yerleştirilmesi nasıl planlanır? Fotografik anlatım nedir ve nasıl yapılır? Diş tedavisi fotoğraflarında kurgu ve kompozisyonun birlikteliği nasıl olmalıdır? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi ne? Hangi renk hangi duyguya hitap ediyor? Hastalarınızın duygularını renklerle nasıl ifade edersiniz? Modelle (hasta) ile nasıl iletişim kurulur? Modelle doğru ve etkili iletişim yöntemleri nelerdir? Doğru poz nasıl verdirilir ve ışığın poza etkisi nasıldır? Temel duruş şekilleri nelerdir? Poz vermede baş ve omuz, modelin jest ve mimikleri nasıl yönlendirilir? Modelin beden dilini fotoğrafın mesajına göre nasıl yönlendireceksiniz? Modeli daha uzun ve zayıf gösterme teknikleri nelerdir? konularını işliyoruz.

2.haftanın sonunda dental fotoğrafçılıkta ışık ve kompozisyonu doğru kullanarak etkileyici ve farklı hasta fotoğrafları çekmeyi öğrenmiş olacaksınız.

Öğrenme Garantisi

Dental Fotoğrafçılık Kursu 3.Hafta 1.Bölüm

Klinik, muayenehane ve laboratuvar ortamında stüdyo fotoğrafçılığı eğitimi ile programımıza devam ediyoruz…

Dental Fotoğrafçılık Kursu 3.hafta 1.bölüm programında; Çekim öncesi hazırlıklar nasıl yapılır? Klinik ortamında, organ, patolojik materyal vb. çekimler nasıl yapılır? Ortodonti braketleri, sabit - hareketli protezler, dental modeller, dolgu malzemeleri ve dental tedavi ekipmanları nasıl konumlandırılır? Renkli ve büyük ebatlı dental malzemeler nasıl konumlandırılır? Fotoğraf makinesiyle ışık nasıl ölçülür? Histogram nasıl kullanılır? Fotoğraf makinesi ışık ayarları nasıl yapılır? Işığa göre ISO ve enstantane ayarı nasıl yapılır? Dental kompozisyona göre çekim modlarından manuel, diyafram, enstantane öncelikli mod neye göre tercih edilmelidir? Difuze (dağıtık) ve direkt yansıtmayı engellemek için ne yapılır? Yansıma açıları nelerdir? Kamera-konu-ışık üçlüsünün pozisyonu nedir? Stüdyoda ekipmanlar nereye, nasıl konumlandırılmalıdır? Işık düzeneği kamera-konu eksenine kaç derece açıyla bakmalıdır? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Yatay ya da dikey kadraj kararı nasıl verilir? Bakış noktası ve yüksekliği nasıl seçilir? Dental fotoğrafçılıkta dikkat çekici styling çalışmaları nasıl yapılır? Dental fotoğraflarda kompozisyon nasıl düzenlenir? Arka plan ve fon seçimi nasıl yapılır? İlgi noktası yaratacak fon çalışmaları nasıl yapılır? konularını işliyoruz.

Stüdyo çekimlerinin detaylarına hakim olacağınız, mesleğinize özgü püf noktalarıyla net ve keskin fotoğraflar çekebileceğiniz bir hafta olacak!

Ders Telafi İmkanı

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğraf ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar, kaçırdığınız derslerin telafisi, günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile her zaman yanınızdayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz! Her yıl mezun verdiğimiz hobi kursu öğrencilerimizin %65’i mesleki eğitim alarak hem mevcut işlerinin yanında ek iş yapıp kazanç sağlıyor hem de yeni bir kariyere sahip olup sevdikleri işi yapmanın hazzını yaşıyorlar.

Uluslararası Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan eğitim sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı.

%100 Öğrenme Garantisi

Dental fotoğrafçılık kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Makine Ekipman Danışmanlığı

Fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Kariyer Fırsatları

Mesleki atölyemizi ve görüntü işleme kurslarımızı bitiren kursiyerlerimize Foto Life bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliğiyle iş imkanı, kendi işini yapması konusunda destek sağlıyoruz.

Online Destek

Telefon ve whatsapp aracılığıyla eğitim koordinatörlerimiz ve eğitmenlerimiz ile öğrencilerimizin sorularını 7/24 cevaplıyor, eğitim sonrası destek sunuyoruz.

Dental Fotoğrafçılık Kursu 3.Hafta 2.Bölüm

Hastamızı çekime hazırlıyor, perioral ve intraoral fotoğraflar çekerek öğrendiklerimizi pratiğe aktarıyoruz!

Dental Fotoğrafçılık Kursu 3.hafta 2.bölümünde; Klinik ve hasta fotoğrafları çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Hasta çekime nasıl hazırlanır? Hastanın çekim pozisyonu nasıl belirlenir? Portre ve profil fotoğrafları nasıl çekilir? Tedavi öncesi ve sonrası fotoğraflar nasıl çekilir? Hangi açılardan, kaç poz çekilmelidir? Perioral ve intraoral fotoğraf nasıl çekilir? Ağız çevresinin fotoğrafı nasıl çekilir? Ağız çevresine yerleştirilen apareylerin ve modelin fotoğrafları nasıl çekilir? Portre tekniğiyle model ve ağız çevresi çekimi nasıl yapılır? Ağız içi çekimlerde ışık hangi açıdan ne şiddetle gelmeli? Dişlerin ve dental ekipmanların şekil ve kenarları nasıl vurgulanır? Damak ve üst çene fotoğrafları nasıl çekilir? Diş ve diş eti fotoğrafları nasıl çekilir? Hastanın çene, yüz, boyun bölgesi fotoğrafları nasıl çekilir? Full Face, Full Smile fotoğrafları nasıl çekilir? Alt ve Üst Dişler (Kapanış) Fotoğrafları fotoğrafları nasıl çekilir? Maksiller ve Mandibular Ark Fotoğrafları fotoğrafları nasıl çekilir? Ağız içi girintili-çıkıntılı dental malzeme çekimleri nasıl yapılır? Ağız için metal ortodonti, protez, aparey ve tedavi ekipmanları için yüzeyler nasıl fotoğraflanır? Düz metal yüzeylerde aydınlık/karanlık gösterme, yansıma açısının bulunması nasıldır? Karşıdan, geriden, yanal ve yukarıdan ışıklar fotoğrafa nasıl anlamlar katar, yarattıkları algı ve gerçeklik hissi nasıldır? Gölge ve aydınlık karışımı derinlik hissi nasıl verilir? Ağız içi 3 boyutlu dental fotoğraflar nasıl çekilir? 3 boyutlu parlak dental malzemeler çekilirken ışığın konumlandırılmasında nelere dikkat edilir? 3 boyutlu parlak ekipmanlarda direkt yansımayı önleyecek teknikler nelerdir? 3 boyutlu çekimlerde aydınlık-karanlık dengesi için dikkat edilecekler neler? Ekarte edilmiş ve ekarte edilmemiş ayna görüntüleri nasıl çekilir? Makro tekniğiyle ağız içi fotoğraflar nasıl çekilir? Görüntü kalitesini korumak için fotoğraf büyütme oranları ne olmalıdır? Tedavi odası fotoğrafları çekerken dikkat edilecekler? Oda çekim açıları ve ışık kullanımı nasıl olmalıdır? Tedavi ve işlem aşamaları nasıl fotoğraflanır? Uygulanan tedavi tekniği ve laboratuvar aşamaları nasıl fotoğraflanır? Hekim ve klinik için kurumsal ve PR fotoğrafları nasıl çekilir? Klinik bölümlerinin ve personelin fotoğrafları nasıl çekilir? konuları var.

Işığı, ekipmanınızı ve modelinizi yönetmeyi öğrenecek, potansiyel hastalarınızın beğenisini kazanacak karelere imza atacaksınız!

Fotoğraf Gezileri

Dental Fotoğrafçılık Kursu 4.Hafta 1.Bölüm

Sıra geldi fotoğraflarımızı düzenlemeye… Photoshop kullanarak renkleri düzenliyor, fotoğraflarımızı boyutlandırıyor ve daha iyi hale getiriyoruz.

Dental Fotoğrafçılık Kursu 4.hafta 1.bölümde; Photoshop nasıl bir programdır? Dental fotoğrafçılık için Photoshop’un önemi nedir? Photoshop klavye kısa yolları neler? Photoshop programının renk ve arayüz ayarlarını nasıl yaparız? Çalışma alanını nasıl düzenleriz? Dental fotoğrafları düzenlemede kullanılacak görüntü araçları nelerdir? Dental fotoğraflarda döndürme/kesme nasıl yapılır? Crop tool hasta ve tedavi fotoğrafları için nasıl kullanılır? Dental fotoğrafları nasıl boyutlandırmalıyız? Diş hekimi ve hasta fotoğraflarında objelerin seçilmesi için Pen tool nasıl kullanılır? Aydınlık ayarının yapılması için Adjustments nasıl kullanılır? Dental çekimlerde ton düzenleme işlemi nasıl yapılır? Levels, Curves, Brightness nasıl kullanılır? Tedavi ekipmanlarının, apareylerin, ortodonti tellerinin ve protezlerin renkleriyle nasıl oynanır? Dental fotoğraflarda etkileyici renk doygunlukları ve filtreler nasıl yaratılır? HDR tonlamalar fotoğrafımıza ne katar? Adjustments - Vibrance, Hue, Color Balance, Black&White, Photo Filter komutları nasıl uygulanır? Dental çekimlerde neden ham (RAW) fotoğraf çekmemiz gerekiyor? RAW fotoğraflarımızda sıcaklık, pozlama ve doygunluk ayarları ile başarılı renk tonlamaları nasıl yaparız? konularını işleyerek fotoğraf düzenlemeyi öğreniyoruz.

Hasta, klinik ve hizmet fotoğraflarınızı boyutlandırmayı ve tonlamayı öğrenecek, beğenilen paylaşımlar için arşivinizi oluşturmaya başlayacaksınız.

Sosyal Etkinlikler

Eğitimden Önce, Eğitimden Sonra!

Çektiğim hasta ve klinik fotoğrafları istediğim gibi olmuyor, hizmetlerimi ve muayenemi daha iyi tanıtmalıyım, daha çok hastaya ulaşmalıyım diyorsanız doğru adrestesiniz! Başarılı bir diş hekimi olmak için hem işinizi hem de tanıtımınızı iyi yapmalısınız. Gelin, tanıtımın en güçlü silahı fotoğrafçılığı uzmanından öğrenin.

Diş Hekimlerine Özel Fotoğrafçılık Eğitimi 4.Hafta 2.Bölüm

Dental fotoğraflara ufak ancak etkili dokunuşlar… Photoshop kullanmada deneyim kazanacak, hastalarınızı kendinize adım adım çekeceksiniz!

Diş Hekimlerine Özel Fotoğrafçılık Eğitimi 4.hafta 2.bölümde; Dental fotoğraflarda beyaz ayarını en kolay nasıl yaparız? Levels ile hasta ve tedavi fotoğraflarında otomatik beyaz ayarı nasıl yapılır? Fotoğrafın bir parçasına işlem yapmak için neler kullanılır? Fotoğrafın bir bölümünün aydınlatılması ya da karartılması işlemi nasıl yapılır? Burn Tool ve Dodge Tool ile fotoğrafta istenen bölümler nasıl boyanır? Dental fotoğrafların arka planı nasıl temizlenir? Potansiyel hastaları etkileyecek yaratıcı arka planlar nasıl olur? Yeşil perde kullanarak modeli ve tedavi materyallerimizi istediğimiz kompozisyona nasıl ekleriz? Unsharp Mask komutu ile modelin yüzünde, ağız içi ve dışı tedavi ekipmanlarında keskinleştirme nasıl yapılır? Kusursuz dental fotoğraflar için katmanlar nasıl kullanılır? Layer kullanarak dental çekimlerde nasıl yaratıcı olunur? Hatasız tedavi ve hasta fotoğrafları için maskeleme nasıl kullanılır? Alan derinliği yaratan Photoshop sırları neler? Action kaydetme ve plugin nedir? Nik color ve silver efektleri kullanırken fotoğrafımız nasıl olmalı? Modelli ve dental çekimlerde panorama nasıl yapılır? konularımız var.

4.haftanın sonunda fotoğraflarınızdaki kusurları yok etmeyi öğrenmiş olacak, sosyal medya hesaplarınızdan portföyünüze kadar her platformda çalışmalarınızı paylaşacaksınız.

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

Dental Fotoğrafçılık Kursu 5.Hafta Programı

Artık hem diş hekimi hem de başarılı bir fotoğrafçısınız! Fotoğraflarınızı baskıya ve paylaşıma hazır hale getirecek, dijital platformlarda adınızı duyuracaksınız.

Dental Fotoğrafçılık Kursu 5.hafta programında; Temel Retouch teknikleri nelerdir? Dental fotoğraflarda hangi Retouch teknikleri kullanılmalı? Hasta fotoğraflarında gözaltı torbaları ve morluklar nasıl yok edilir? Modelin gözleri nasıl renklendirilir, aydınlatılır ve parlatılır? Sivilce nasıl alınır? Yüz pürüzsüzleştirme nasıl yapılır? Kirpik, göz farı, allık, ruj nasıl eklenir? Dudak dolgunlaştırma ve burun estetiği nasıl yapılır? Dental ve hasta fotoğraflarında görüntü nasıl keskinleştirilir? Diş hekimleri fotoğrafa nasıl imza atmalı? Fotoğraflar nasıl saklanır? Hasta ve dental fotoğraf arşivi nasıl oluşturulur? JPG ve TIFF formatları arasındaki fark nedir? Dental fotoğraflar nasıl kaydedilmelidir? İnternet ve e-posta için kullanılacak fotoğraflar nasıl kaydedilir? Dergi, broşür vb. baskı için çekilen fotoğraflar nasıl kayıt edilmelidir? Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında paylaşılacak fotoğraflar kaç görüntü boyutu ne olmalı? Sosyal medyada paylaşılacak fotoğraflar platforma göre nasıl boyutlandırılır? Sosyal medya kapak, gönderi ve hikaye için fotoğraflar nasıl kesilir, birleştirilir? konularını işledikten sonra ilk haftadan itibaren çektiğiniz fotoğrafları ışık kullanımı, pozlama, kompozisyon, çekim tekniği, dijital işleme açısından değerlendirerek eksiklerinizi gideriyoruz.

5.haftanın sonunda dental fotoğraf çekim tekniğine hakim olacak, markanızı daha geniş kitlelere duyurabilecek farkındalığa ulaşacak, hizmetlerinizi daha iyi tanıtacaksınız.

Dijital Pazarlama Eğitimleri

Dental Fotoğrafçılık Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Dental fotoğrafçılık eğitimini tamamlayan, kendini ve çekim becerilerini geliştirmek isteyen öğrencilerimiz Video Kurgu ve Montaj, Stüdyo Fotoğrafçılığı, Photoshop, Lightroom eğitimlerimiz ile Girişimcilik, Marka Yaratma ve Yönetimi, Dijital Pazarlama kurslarımızı da alıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu hemen bırakmayın, işinizi başarıyla yapın!

Alanında Uzman Eğitmenlerimiz

Dental fotoğrafçılık eğitimlerinde uzman, fotoğrafçılık ve eğitim alanındaki güncel yöntem ve teknikleri takip eden ve uygulayan, Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık eğitmenleri tek çatı altında!

Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı ürün fotoğrafçılığı eğitimimize vakıf, pedagojik eğitim ilkelerini bilen, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçıları ile temelden profesyonele en iyi fotoğrafçılık eğitimlerini sizlerle buluşturuyoruz.

Fotoğrafınıza anlam kazandırmak için doğru eğitmenlerle doğru adımları atın. İşinizi başarıyla yapmanın gururunu yaşayın…

Eğitmenler

Öğrenci Yorumları

Öğrencilerimizin web sitemizden, sosyal medya hesaplarımızdan ve yüz yüze yaptıkları yorumlarla fotoğrafçılık eğitimi alanında en yüksek memnuniyet oranına sahibiz!

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize fotoğraf sanatının tekniğini ve pratiğini aktardık. Her birini ailemizin bir parçası olarak gördük ve memnuniyetleri için son teknoloji ile donatılmış sınıflardan sanat aktivitelerine, kurs tekrarından ders telafiye kadar farklı imkanlar tanıdık.

Sizinle her koşulda ilgilenecek, sadece eğitim sürecinde değil sonrasında da yanınızda olacak bir fotoğrafçılık kursu arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına katılmanızın zamanıdır!

Öğrenci Yorumları

Eğitim Sonrası Destek

Gelişmeye, değişmeye, öğrenmeye devam et! Hem işinde hem fotoğrafçılıkta uzmanlaş, daha çok para kazan, işini aşkla yap!

Kendini geliştirmek, markasını kurmak ya da işlerini büyütmek isteyen öğrencilerimize özel diksiyon ve beden dili, etkili iletişim ve imaj, girişimcilik, dijital pazarlama, sosyal medya eğitimlerimize katılarak iş yeri açma süreçlerinden teklif verme stratejilerine, müşteri bulma çalışmalarından marka imajı ve bilinirlilik artırmaya kadar profesyonel hayatta karşınıza çıkacak tüm sorunların çözümünü öğrenebilir, rakiplerinizin 1 adım önünde olabilirsiniz.

Foto Life Akademi olarak sizlere mesleğinizi yaparken destek olmaya devam ediyor, istediğiniz zaman çekim stüdyomuzu ve ekipmanlarımızı uygun fiyatlarla kiralamalarına olanak tanıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Destekleyici Eğitimler

15+

Yıllık Deneyim

Fotoğrafçılık eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

Taksim, Bakırköy, Beylikdüzü, Kadıköy, Maslak ve Beşiktaş eğitim merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

12.800+

Mezun Öğrenci

Profesyonel fotoğrafçılığa adım atmış binlerce mezun öğrenci.

İlham Al, Harekete Geç!

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Sıradanlıktan Kurtulun!

Mesleğinize uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik fotoğrafçılık eğitimini belirleyelim, rakiplerinizden farklı olun!

İşinizi Daha İyi Yapın!

Potansiyel kitlenize daha hızlı ulaşın, hizmetlerinizi ve kendinizi daha iyi tanıtın, sektörünüzde fark yaratan bir isim olun!

Uzman Eğitmenler
Her biri alanında uzmanlaşmış, deneyimli fotoğraf eğitmenleri.
Merkezi Lokasyon
Şehrin merkezinde, kolay ulaşım çözümlerinin kesiştiği fotoğraf kursları.
Kredi Kartıyla Ödeme
Kurs ücretlerinde kredi kartı ile ödeme ve taksit avantajları.
Ders Telafi
Herhangi bir sebep aranmaksızın kaçırılan dersin telafisi.
Online Danışmanlık
Eğitim öncesi ve sonrası danışmanlık, kariyer koçluğu.

Dental Fotoğrafçılık Kursu Fiyatları

Fotoğrafçılık Eğitimi Ücretleri

Dental fotoğrafçılık kursu fiyatları; mesleğinizin ve sektörünüzün ihtiyaçlarına, hangi eğitimin size uygun olduğuna, eğitim sonrası yapacağınız çalışmalara, beklentilerinize ve almanız gereken eğitimin süresine göre belirlenmektedir.

Buyrun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı görün, fotoğraf çekim stüdyolarını inceleyin, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyıp, beklentilerinizi doğru analiz ederek, temel fotoğraf bilginize, seviyenize ve yapmak istediğiniz fotoğrafçılık alanına göre size en uygun kurs programını belirleyip fiyatlandıralım.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın

Sıkça Sorulan Sorular

Foto Life Akademi olarak Hobi Fotoğrafçılık Kursları, Mesleki Kurslar, Fotoğraf ve Video İşleme Eğitimleri, Workshop Atölyeler, Destekleyici Eğitimler, Kişisel Gelişim Kursları ve Özel Derslerimizin tamamında Kurum Onaylı Sertifika vermekteyiz. MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası almak isteyen öğrencilerimizin, MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursumuza katılmaları gerekir. MEB Onaylı Sertifika almaya hak kazanmak için kurs sonunda yapılacak olan bitirme sınavından geçer not almaları ve %10 devamsızlık haklarını doldurmamaları gerekmektedir.

Dental fotoğrafçılık kursu eğitmenlerimiz; başta kurucumuz Orhan Gürbüz olmak üzere üniversitelerin Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Görsel Sanatlar, Video Kurgu ve Montaj, Radyo Sinema TV bölümlerinden mezun, yüksek lisans yapmış, moda, stüdyo, düğün, doğum, ürün ve hava fotoğrafçılığı gibi farklı fotoğrafçılık branşlarında deneyimli, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılarından oluşmaktadır. Kadromuzda; üniversitelerde akademisyen olan, fotoğrafçılıkla ilgili kitapları ve makaleleri bulunan, sergi çalışmaları gerçekleştirmiş, TV kanallarında ve dergilerde haber fotoğrafçılığı, savaş fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, doğa ve seyahat fotoğrafçılığı, belgesel fotoğrafçılığı yapmış profesyonel fotoğrafçılar yer almaktadır.

Foto Life Akademi fotoğrafçılık kursu merkezimizin ana binası Bakırköy İncirli’de bulunmaktadır. Öğrencilerimiz Kadıköy, Taksim, Beylikdüzü, Maslak ve Beşiktaş eğitim merkezlerimizden de fotoğrafçılık eğitimi alabilirler. Türkiye’nin farklı illerinden ya da yurtdışından eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliğiyle uçak ve otobüs bileti, havalimanı/otogar ve gar transferi, otel rezervasyon ve konaklama ihtiyaçlarını karşılamaktayız. İstanbul’daki kurs merkezimize gelemeyecek olanlar ise online fotoğrafçılık kurslarımızdan yararlanarak ev ve iş ortamlarında eğitim alabilirler. WhatsApp, Facetime ya da Skype gibi görüntülü iletişim seçenekleriyle fotoğrafçılık kursu imkanı sağlamaktayız.

Fotoğraf makineniz yoksa ya da makinenizi eğitimden sonra almak istiyorsanız kursumuzda bulunan sınırlı sayıdaki fotoğraf makinesi ve ekipmanlardan yararlanabilirsiniz. Fotoğraf makinesi almak isteyen öğrencilerimiz için eğitmenlerimiz makine ve ekipman danışmanlığı yapmaktadır. Eğitmenlerimiz, öğrencilerimizle birlikte fotoğraf makinesi markalarının deneyim merkezlerini ve mağazalarını ziyaret ediyor, kursiyerlerimizin merak ettikleri ve satın almak istedikleri fotoğraf makinesi ve aksesuarları hakkında bilgilendirme yapıyor, çekmek istedikleri fotoğraf stiline uygun makine ve ekipman önerisinde bulunuyorlar. Deneyim merkezi ziyaretlerimizde öğrencilerimiz fotoğraf makinelerini ve objektif, lens, tripod vb. aksesuarları inceleyip kullanabiliyorlar.

Evet, henüz fotoğraf makinesi makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sağlıyoruz. Eğitmenlerimiz, öğrencilerimizle birlikte fotoğraf makinesi markalarının deneyim merkezlerini ve mağazalarını ziyaret ediyor, kursiyerlerimizin merak ettikleri ve satın almak istedikleri fotoğraf makinesi ve aksesuarları hakkında bilgilendirme yapıyor, çekmek istedikleri fotoğraf stiline uygun makine ve ekipman önerisinde bulunuyorlar. Deneyim merkezi ziyaretlerimizde öğrencilerimiz fotoğraf makinelerini ve objektif, lens, tripod vb. aksesuarları inceleyip kullanabiliyorlar.

Diş hekimleri için fotoğraf eğitimi almak hem hastalarının tedavi süreçlerini kayıt altına almalarını sağlar hem de profesyonel bir arşiv oluşturmalarına destek olur. Ayrıca fotoğraf eğitimi sayesinde web siteleri, sosyal medya hesapları ve PR çalışmaları için gerekli portfolyoya sahip olabilirler. Sanatsal bakış açılarını geliştirerek hastalarına daha iyi hizmet verme fırsatı bulurlar.

Testi Çöz, Seviyeni Öğren!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30