Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Doğum Fotoğrafçılığı Kursunda Neler Öğrenilir?

Bir Annenin En Güzel Anlarını Ölümsüzleştirin

Doğum fotoğrafçılığı, profesyonel bir meslek olmasının yanı sıra bir annenin ve genel olarak ailenin en özel anlarını ölümsüzleştirme imkanını ellerinize bırakmasıyla da eşsiz bir deneyimdir. Ancak elbette bu anları en güzel haliyle fotoğraf karelerine sığdırabilmek için profesyonel bir fotoğrafçı olarak bilinmesi gereken pek çok nokta vardır. Bu açıdan doğum fotoğrafçılığı kursu alarak kısa sürede fotoğraf tutkunuzu elde ettiğiniz birikim ve deneyimle birlikte profesyonel bir mesleğe dönüştürebilirsiniz.

Peki doğum fotoğrafçılığı kursu programlarında neler öğrenebilirsiniz? Eğer doğum fotoğrafçılığı eğitimi almayı planlıyor ve ders içeriklerini merak ediyorsanız yazımızı incelemeye devam edin!

[widget-8]

1. Doğum Fotoğrafçılığı Ekipmanları

Doğum fotoğrafçılığı için gerekli ekipmanlar diğer fotoğrafçılık alanlarına kıyasla farklılıklar gösterebilir. Çünkü doğumhane ve hastane ortamında fotoğraf çekerken ışık ve benzeri faktörleri fotoğrafçının kontrol etmesi mümkün değildir. Bu nedenle doğum fotoğrafçılığı kursu programları ilk olarak kursiyerlere doğum fotoğrafçılığı için gerekli ekipmanları tanıtarak başlar. Böylelikle kaliteli bir doğum fotoğrafı çekebilmek için lensiniz nasıl olmalı, hangi kamerayı tercih etmeli ve nasıl ayarlamalısınız gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz.

2. Stüdyo Çekim Teknikleri

Ekipmanlarınızı tanıdıktan doğum fotoğrafçılığı dersleri stüdyo çekim teknikleri  ile devam eder. Genel olarak doğum fotoğrafçılığında stüdyo çekimleri daha az sayıda olsa da yine de birçok aile çocuklarının doğumundan birkaç gün geçtikten sonra stüdyo ortamında da çekim yapılmasını isteyebilmektedir.

3. Doğumhane ve Hastane Odasında Çekim Teknikleri

Elbette doğum fotoğrafçılığı kursu denince en önemli noktalardan biri doğumhane ve hastane odasında çekim yapabilmenin inceliklerini öğrenmektir. Uygulamalı doğum ve bebek fotoğrafçılığı kursu ile doğumhane ve hastane ortamında fotoğraf çekmenin nasıl bir duygu olduğunu tadabilir, aynı zamanda çekim teknikleri açısından nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

4. Aile İletişimi

Doğum fotoğrafçılığı kursunda neler öğrenilir? Bu soruya cevap verirken yalnızca fotoğrafçılık becerilerini düşünmemek gerekir. Aksine başarılı bir doğum fotoğrafçısının aileyle iletişim kurmayı iyi bilmesi ve hamilelik psikolojisini anlaması şarttır. Doğum fotoğrafçılığı kursları aileyle iletişim kurmanız açısından da sizi geliştirecek bir programa sahiptir.

5. Photoshop Kullanımı

Doğum fotoğrafçısı kursu programlarında yer verilen bir diğer konu da Photoshop kullanımıdır. Fotoğrafçılığın tüm alanlarında olduğu gibi çekim öncesi hazırlıklar ve çekim işlemiyle birlikte fotoğrafçının işinin bittiğini söylemek mümkün değildir. Buna ek olarak Photoshop üzerinden fotoğraf düzenlenerek karelerin kusursuzlaşması sağlanabileceği gibi farklı platformlarda paylaşılmaya uygun hale getirilebilir.

6. Albüm Tasarımı ve Baskı Süreçleri

Photoshop kullanımı ile beraber doğum fotoğrafçılığı kursu programlarında değinilen bir noktada doğum fotoğraf albümleridir. Günümüzde pek çok fotoğrafçılık alanı çoğunlukla dijital ortama kaymış olsa da doğum fotoğrafçılığı için tam olarak bu durumdan bahsetmek mümkün değildir. Çünkü birçok aile doğum fotoğraflarının olduğu elle tutulur bir fotoğraf albümüne sahip olmayı istemektedir. Bu da doğum fotoğrafçılığı kursları ile albüm tasarımı ve baskı süreçleri hakkında daha fazla bilgi edinmenizi gerektiren başlıca nedendir.

7. Marka Oluşturma

Son olarak doğum fotoğrafçılığı kursu programlarında yer verilen bir konu da doğum fotoğrafçısı olarak markanızı oluşturmak için yapabileceklerinizdir. Bu derslerde sosyal medya kullanımından doğum fotoğrafçılığı için portfolyo tasarlamaya kadar pek çok farklı bilgi edinebilir, popüler bir doğum fotoğrafçısı olmak için neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Fenomen Bir Doğum Fotoğrafçısı Olmanın Sırlarını Öğrenin!

Başarılı ve anne babaların güvendiği bir doğum fotoğrafçısı olmak için Foto Life Akademi'nin sizlere sunduğu uygulamalı doğum fotoğrafçılığı kursu programlarından yararlanabilirsiniz. Doğum fotoğrafçılığı kursu programlarımızda sizlere teknik ve pratik bilgilerin yanı sıra kariyerinizi yönetebilmeniz için gerekli becerileri de kazandırıyor, ayrıca programlarımızdan mezun olan öğrencilerimize kariyer danışmanlığı desteği sunmaya devam ediyoruz.

Doğum fotoğrafçılığı kursunda neler öğrenilir diye merak etmeyi sürdürüyorsanız bizimle iletişime geçebilir, deneyimli fotoğrafçılık eğitmenlerimizle görüşerek kurs içeriği hakkında aklınıza takılan tüm noktaları sorabilirsiniz.

[widget-24]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30