Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Fotoğraf Makinesi Fiyatları

Sizin İçin En Uygun Makineyi Nasıl Seçebilirsiniz?

Eğer gerçekten iyi bir fotoğraf makinesi ile kendinizi geliştirmek ve fotoğrafçılık tadını tam anlamıyla hissetmek isterseniz karşınıza çıkacak bir zorluk var. Bu zorluk da fotoğraf makinesi fiyatları. Bilhassa söz konusu ülkemiz pazarı olduğunda fotoğraf makinesi fiyat etiketlerinin son derece yüksek olduğunu söylemeye bile gerek yok.

Peki böylesine pahalı seçenekler arasında ucuz fotoğraf makinesi bulmak mümkün değil mi? Ucuz fotoğraf makineleri ile kaliteli çekimler yapamaz mısınız? Fotoğraf tutkunlarının tüm bu sorularının gayet doğal olduğunu anlıyoruz. Bu nedenle yazımızda bütçe dostu fotoğraf makinesi fiyatları için nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz...

Hangi Fotoğrafçılık Alanında İlerleyeceksiniz? – Ucuza Fotoğraf Makinesi Almak İçin Karar Verin!

Fotoğraf makinesi fiyatları üzerinde en etkileyici faktörlerden biri hiç kuşkusuz ne kadar fazla özelliğe sahip olduklarıdır. Ancak belli bir fotoğrafçılık alanında ilerlemeyi düşünüyorsanız bu özelliklerin önemli bir bölümü aslında işinize yaramayan şeylerden oluşur. Bir manzara fotoğrafçısının yüksek hızlı pozlamalara ve 8K’da 30 FPS videolar çekmeye ihtiyacı yoktur. Dolayısıyla daha uygun fotoğraf makinesi fiyatları için aslında pek de ihtiyaç duymayacağınız ancak kulağa son derece hoş gelen özelliklerden feragat etmelisiniz.

Her Şey Bir Arada Makineler Daha İyi Değil Mi? – Fotoğraf Makinesi Fiyatları

Çoğu insan yukarıda söylediğimizin aksine her şeyi yapabilen bir fotoğraf makinesi almayı yine de tercih eder. Ancak bu gerçekten gerekli midir? Günümüzün muhtemelen bu tarzda makinelerinin en iyi örneği Sony Alpha A1’dir. Nitekim bu fotoğraf makinesi fiyat etiketi itibariyle ülkemizde 100 binin üzerinde bir fiyata satılmaktadır. Elbette spor fotoğrafçılarının kullandığı makinelerden daha iyi bir spor makinesi, manzara fotoğrafçılarının kullandıklarından daha iyi bir manzara çekim makinesi, sinema kalitesinde video, lensler vs derken Sony Alpha A1; neredeyse fotoğrafçılığın her alanında en iyi makinedir.

Ancak gerçekten böylesine büyük güçte bir makineye sahip olmanıza gerek var mıdır? Bugün, fotoğrafçıların çoğu A1’in bu muhteşem özelliklerini bilmelerine rağmen makineyi favori makineleri arasına koymayacaktır. Çünkü fotoğraf makinesi fiyatları açısından gerçek bir servet ödemeniz gereken bu makinenin gerçek potansiyelini açığa çıkarabileceğiniz bir çekim muhtemelen hiçbir zaman yapmayacaklarının hepsi farkındadır...

2. Elde Temkinli Davranın! – 2. El Fotoğraf Makinesi Fiyatları

Elbette fotoğraf makinesi fiyatları açısından daha bütçe dostu seçenekler arayanların bir alternatifi de 2. el fotoğraf makineleri olmaktadır. Gerçi ülkemizde 2. el fotoğraf makinesi fiyatları da gerçek bir çözüm pek vadetmemektedir. Ayrıca 2. el alacağınız fotoğraf makinelerinde karşılaşabileceğiniz sorunları da göz ardı etmemelisiniz. Bizim önerimiz, en azından başlangıç olarak 10.000 shutter’ı aşan makinelere pek yaklaşmamanız olacak. Şimdilik bu konuyu kısa geçeceğiz, bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız 2. el fotoğraf makineleri ve fiyatları hakkında bilgi verdiğimiz yazımıza bakmanızı öneririz.

Ekipman Danışmanlığı Almaya Ne Dersiniz?

Foto Life Akademi bir eğitim kurumu olmanın dışında geleceğin başarılı fotoğraf sanatçılarının yetiştiği birbirine bağlı, eğlenceli ve aktif bir ailedir. Öğrencilerimizin aldıkları eğitimden maksimum verim almalarının yanında stillerini bulmalarına, fotoğraf makine ve ekipmanlarını seçmelerine, doğru adımları atmalarına yardımcı oluyoruz.

Bu doğrultuda henüz fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fotoğraf makinesi ücretleri ile tedarik imkanı sunuyoruz.

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30