Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Fotoğrafçılık Kursu Halk Eğitim Merkezi - Nerelerde Var? Ne Kadar İyi?

Yeteneklerinizi Geliştirmek İçin Tüm Fırsatları Değerlendirin!

Halk eğitim merkezleri farklı hobiler edinmek veya yeteneklerini geliştirmek isteyen pek çok insan için önemli noktalardan biri. Devlet desteğiyle eğitim veren halk eğitim merkezleri; bu tür eğitimlere ulaşamayan birçok insanın ufkunu açmasına yardımcı oluyor. Nitekim fotoğrafçılık halk eğitim merkezi programlarının en önemli dallarından biri. İstanbul’daki birçok halk eğitim merkezi fotoğrafçılık kursu veriyor.

Gelin, öncelikle halk eğitim fotoğrafçılık kursu nerede var, kısaca göz atalım. Sonrasında da halk eğitim ve İSMEK fotoğrafçılık kursu; fotoğrafçılıkta kendinizi geliştirmeniz için yeterli mi sorusuna yanıt vermeye çalışalım.

İstanbul’un Her İlçesinde Bulabilirsiniz! - Halk Eğitim Fotoğrafçılık Kursu Nerede Var?

Fotoğrafçılık kursu halk eğitim merkezi; İstanbul’un tüm ilçelerinde bulunmakla beraber bu noktada bir hatırlatma yapmak gerekiyor. Halk eğitim fotoğrafçılık kursu programlarının açılması için öncelikle yeterli kontenjanın sağlanması gerekiyor. Yeterli talep olmadığı takdirde o şubedeki halk eğitim merkezi fotoğrafçılık kursu açmıyor. Bu nedenle hangi halk eğitim merkezi fotoğrafçılık kursu veriyor öğrenmek istiyorsanız yakın olduğunuz halk eğitim merkezinin internet sitesine bakarak bilgi alabilirsiniz.

İstanbul kursları kapsamında İSMEK fotoğrafçılık kursu için de aynı durum geçerli. Nitekim İstanbul Kursları markası altında halk eğitim merkezleri ve İSMEK bir arada hizmet veriyor. Dolayısıyla İSMEK fotoğrafçılık kursu nerede var diye merak ediyorsanız aynı şekilde yakın olduğunuz ilçenin eğitim merkezine internet sitesi üzerinden bakabilirsiniz.

Halk Eğitim Fotoğrafçılık Kursu Kayıtları Ne Zaman? – Bu Tarihleri Kaçırmayın!

2021-2022 eğitim döneminin başlamasıyla 24 Eylül’den itibaren fotoğrafçılık kursu halk eğitim merkezi kayıtları da başladı. Temmuz ayına kadar aralıklı olarak devam eden kurslar için online kanallar veya kurs merkezleri üzerinden kayıt olabilirsiniz.

Halk eğitim merkezi fotoğrafçılık kursu kayıtları için E-Yaygın isimli online otomasyon sistemini kullanarak kayıt olabileceğiniz gibi geçmişte aldığınız kurslarla ilgili bilgilere de buradan ulaşabilirsiniz: https://e-yaygin.meb.gov.tr/

Bunun dışında online başvuru için kullanabileceğiniz kanallardan bir diğeri de halk eğitim merkezinin internet sitesi. Her halk eğitim merkezinin kendi sitesi olsa da Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinden bilgi almanız mümkün: https://www.meb.gov.tr/baglantilar/okullar/index.php Bu linkte ikamet ettiğiniz bölgeyi seçerek arama kutucuğuna halk eğitim merkezi yazabilir, size en yakın halk eğitim merkezi fotoğrafçılık kursu programına kayıt olabilirsiniz.

Halk Eğitim Merkezi Fotoğrafçılık Kursu Ne Kadar İyi? – Öğrenci Yorumları Ne Diyor?

Fotoğrafçılık kursu halk eğitim merkezi ile her ne kadar halkın genelinin ulaşabileceği bir hal alsa da pek çok insanın eğitim kalitesine dair soru işaretleri olduğu bir gerçek. Bu noktada hemen belirtmek isteriz ki kesinlikle halk eğitim merkezi fotoğrafçılık kurslarında kötü bir eğitim verilmiyor. Aksine son derece iyi hazırlanmış programlar söz konusu...

Buna ek olarak halk eğitim merkezi fotoğrafçılık kursu programlarının ücretsiz bir eğitim fırsatı sunduğunu da unutmamak gerekiyor. Dolayısıyla fotoğrafçılık yeteneklerini keşfetmek isteyenler için herhangi bir maliyet olmaksızın şanslarını denemek adına iyi bir şans…

Ancak tüm bunların çeşitli imkansızlıkları beraberinde getirdiğini de unutmamak gerekiyor. Özellikle fotoğraf gezileri, foto safari turları ve farklı etkinliklerle gezip dolaşacağınız dolu dolu bir fotoğrafçılık kursu arıyorsanız halk eğitim merkezleri bu beklentinizi karşılayamayabilir. Daha çok ders odaklı bir yaklaşım sunan halk eğitim merkezi fotoğrafçılık kursu için ne beklediğinize bağlı olarak yine de yeterli bir eğitim sunuyor.

Son olarak sınıf mevcutlarının da zaman zaman olması gerekenden yüksek olabildiği bir gerçek. Fotoğrafçılık kursu için bizim kontenjan önerimiz genellikle 10-12 kişilik sınıflar şeklinde. Buna karşılık zaman zaman halk eğitim merkezi fotoğrafçılık kursu sınıflarında sınıf mevcudu bu sayının çok üzerine çıkarak 30-40 kişilere varabiliyor.

Tek Seçenek Halk Eğitim Merkezleri Değil!

Unutmayın ki fotoğrafçılık kursu için tek seçeneğiniz halk eğitim merkezleri değil. Hobi seviyesinde fotoğrafçılık kursları için halk eğitim merkezlerinin dışında İSMEK kurslarından yararlanabileceğiniz gibi Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel eğitim kurumlarından da eğitim alabilir, tutkunuzu hayatınızın bir parçası haline getirebilirsiniz.

Aynı durum mesleki eğitimler için de söz konusu! İSMEK ve İŞKUR meslek edindirme kursları kapsamında fotoğrafçılık eğitimi alabileceğiniz gibi özel kurs merkezlerinden de alabileceğiniz mesleki fotoğrafçılık dersleri ile tutkunuzu kariyeriniz haline getirmek için ilk adımı atabilirsiniz.

[widget-56]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30